Banky.cz Bankovní poradna zdarma #111, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat financování na opravu staré drevenice bez hypotéky?

Dobry den mame starsi drevenici na Slovensku a chceme ji opravit nikde nam nechteji dat hipoteku.Mam druzstevni bit tak ze muzu rucit domem mame ceske obcanstvi

Dobrý den,

vždy bude záležet na Vašem pravidelném měsíčním příjmu a hodnotě zastavované nemovitosti. Zvažovaný úvěr by neměl být vyšší než 80% hodnoty zástavy a příjem musí být dostatečný na pokrytí životních nákladů a současně splátek úvěru. Bytem ve družstevním vlastnictví lze ručit pouze v případě, že Vám družstvo potvrdí záměr byt převést do OV do jednoho roku a banka toto ujištění akceptuje. Hypotéku je třeba splatit do 65-70 let věku.

Složitější situace, kde bývají žadatelé odmítání u běžných bank, občas dokáže vyřešit Hypoteční banka.