Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1153, Dotaz v bankovní poradně

Jakou banku si vybrat jako důchodce s průměrným důchodem? Zvažuji změnu kvůli vysokým poplatkům.

Dobrý den, jsem důchodce s průměrným důchodem 10500. Momentálně mám účet u KB. Jelikož jejich poplatky začínají pro mne být neůnosné, uvažuji o změně. Účet užívám hlavně k bezhotovostním platbám, občas i výběr hotovosti. Jsem z FM takže bych chtěl mít banku v místě bydliště. Můžete mi nějakou doporučit? Děkuji. S pozdravem RK.

Dobrý den,

na trhu máme 4 banky (mBank, FIO Banka, Air-Bank a ZUNO Bank), které nabízejí běžný účet a jeho obsluhu bez poplatků (jediné za co se platí jsou výběry z bankomatů, vše ostatní je zdarma).

Přímo ve FM má pobočku FIO Banka (Zámecké nám. 42), a tedy pro Vámi zmíněné občasné výběry hotovosti bych doporučil právě ji.