Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1222, Dotaz v bankovní poradně

Speciální finanční produkty pro nadace: Spořicí účet, termínovaný vklad a zajištěná investice s renomovanou bankou

Existují speciální produkty pro nadace? Jde mi o možnost spořicího účtu, termínovaného vkladu nebo zajištěné investice ve výši cca 25 mil. Kč s možností uložení na 1 měsíc až 1 rok s měsíčně připisovanými úroky? vzhledem k tomu, že jde o nadaci, musí být smluvní vztah uzavřen s renomovanou bankou.

Dobrý den,

speciální produkty pro nadace moc nejsou, jen obecně pro PO (které mají oproti produktům pro FO výrazně horší podmínky).

Měsíční připisování úroků je dnes již skoro všude.

Úrok od "renomovaných bank" je mizerný, blížící se nule, úrok od nerenomovaných bank je o trochu lepší (ale tolik peněz bych jedné malé bance nesvěřil).

Trh v současné chvíli trpí přebytkem likvidity, tedy lepší individuální podmínky Vám moc nikdo nenabídne.

Jestli dosáhnete na úrok 1%, bude velmi rád. Jinam, než do spořicích účtů a terminovaných vkladů peníze nadace nedávat (žádné fondy, atp.).

Petr JermářBanky.cz