Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1348, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

AP

Dobrý den, nevím zda se na Vás obracím alespoň trochu správně, ale potřebovala bych vědět jak to je s ombudsmany jednotlivých bank. Máme bohužel velmi negativní zkušenost s Raiffeisen stav.spořitelnou. Mám informaci že každá banka by ombudsmana měla mít, nicméně u této banky se ho nemohu dopátrat a tím pádem podat stížnost na nekorektnost jejich právního oddělení, kde se s nimi člověk na něčem domluví a pak je jen překvapen jednáním p. Judr Pavlíka, který nejenže nectí slovo svých kolegů nebo podřízených ale navíc na klienty naprosto neopodstatněně do telefonu řve a používá výrazy hodné snad jen dlaždičů z dob minulých. Za odpověď velmi děkuji Andrea

Dobrý den,

banky nemají povinnost mít ombudsmana - toto je zcela dobrovolné a má ho pouze několik málo bank, tedy Raiffeisen stavební spořitelna ho mít nemusí. Stížnost můžete adresovat obecně centrále dané banky/stavební spořitelny nebo České národní bance, coby dohledovému orgánu nad finančním trhem.

Je třeba rozlišit porušování pravidel hry a pouhé nevhodné (málo pro-klientské) chování. Chová-li se k Vám pracovník banky špatně (křičí na Vás, nedrží dané slovo, které není podložené smlouvu), lze si stěžovat na centrále dané banky, která by měla ve svém vlastním zájmu toto uvést do pořádku a klientovi se omluvit. ČNB s tímto nic nenadělá. Pokud se Vám toto chování banky nelíbí, není nic jednoduššího než přejít ke konkurenci.

Dopouští-li se banka či její pracovník nekalých obchodních praktik (banka neplní podmínky smlouvy, postupuje v rozpory se zákony, atd). lze si stěžovat i u ČNB, která zcela jistě zakročí.

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#6249, Účet na mé jméno, Banka, 19.3.2019

Dobrý den, jak zjistit, zda si někdo na mě neotevřel účet bez mého svolení? Děkuji

Dobrý den, zeptejte se všech bank, zdali u nich nemáte veden na své jméno jakýkoliv produkt. Pokud Vám nebyl odcizen OP (a případně druhý doklad totožnosti, např. řidičský průkaz), nikdo si na Vás účet otevřít nemohl.  

OK

#6248, Hospodaření SVJ, Reality, 19.3.2019

 Dobrý den, bydlím v domě SVJ. Máme předsedu, který dělá i účetnictví. Máme transparentní účet. Vzhledem k tomu, že nemám důvěru k panu účetnímu, kontroluji často účet. Na transparentním účtě ale došlo ke změnám. Vždy byla označena platba pověřený vlastník a odměna. Najednou se na účtě zpětně objevilo i jméno manželky pověřeného vlastníka, která není ani pověřený vlastník ani předseda. Nikdy jí nikdo nezvolil. Z účtu zmizelo již 300 000 Kč na neznámý účel. Došlo k nabourání do stránek a změně informací dle § 230. Banku Raiffeisenbank jsem o této změně informovala a předala listinné materiály ohledně změn a zažádala jsem o zablokování účtu. Pracovnice banky mi nesdělila, jakou dobu má banka na zablokování účtu. Děkuji za odpověď. 

Dobrý den, máte-li pocit, že někdo vyvádí peníze z účtu SVJ, podejte trestní oznámení na Policii ČR. Banky Vám s tímto nepomohou, neb samy nemohou rozhodovat o oprávněnosti plateb (to musí vždy vyšetřit Policie ČR).

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR