Banka si stiahla peniaze za výpis z katastra, ktorý sme im už odovzdali - čo ďalej?

Sjednejte si hypotéku online
10.10.2014 Hypoteční poradna

Dobrý deň, Chel by som sa spýtať na jednu vec. My sme odovzdali banke pri začiatku čerpania hypotéky výpis z katastra nemovitostí s vyznačením zástavního práva banky na prvom mieste. Banka tvrdí, že sme im tento výpis neodovzdali a tak si stiahli z účtu 850,-Kč. Banka si tvrdí svoje a my nemáme vlastne potvrdenie, že sme im daný výpis odovzdali, takže sa mohlo stať, že banka výpis nezaložila ale stratila a tým pádom zistili, že im chýba až po 10-tich mesiacoch. Samozrejme, že v zmluve je uvedené, že ak im tento výpis nedodáme do 24.1.2014, tak si banka môže stiahnuť na svoje náklady tento výpis s ich cenníkom a po nás potom vyžadovať uhradiť tento poplatok. Banka si stiahla tieto peniaze o 10 mesiacov neskôr. Chcel by sa vás spýtať na názor, či sa dá s týmto problémom niečo ešte robiť? Ďakujem za každú radu

Dobrý den,

o jakou banku se jedná? Doporučil bych se obrátit na ombudsmana dané banky. Bez potvrzení a doložení výpisu z katastru to bude těžký boj, ale předem bych ho nevzdával - třeba banka eviduje nějaký interní záznam prokazující Vaši návštěvu pobočky a předání onoho výpisu.