Kolik času je potřeba na mezinárodní převod peněz a proč se peníze na účtu Bank of Scotland neodečetly?

20.11.2014 Banka

Dobrý den, v pátek 14.11. jsem převáděla peníze z účtu Bank of Scotland na účet od Equa bank, mezitím byl víkend a v pondělí státní svátek, ale i tak měl převod trvat cca 4 pracovní dny. Chci ze zeptat, zda nemáte tušení, jak dlouho max. může takový převod peněz trvat. Dále když najedu na své internetové bankovnictví na účtě Bank of Scotland, peníze které jsem chtěla převést tam stále jsou, přitom jsem mezinárodní platbu provedla správně. Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

peníze se z účtu odepisují hned po zadání platby. Pokud tedy peníze na účtu v Bank of Scotland stále jsou, k převodu určitě nedošlo a v Equa bank byste je hledala marně. Zkontrolujte, zda při zadávání platby nebylo omylem použito budoucí datum (pak by se převod provedl a peníze odeslaly až ve stanovený den, ne dříve). Pokud bylo vše ok, kontaktuje Bank of Scotland - nejspíše půjde o technický problém na jejich straně.