Standardní postup bank při smluvních ujednáních v návrhu smlouvy o hypotečním úvěru: Musíme buď podepsat nebo odstoupit?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vážený pane, mohu si dovolit poradit se s Vámi s nezávislým odborníkem znalým standardních postupů bank ve věci smluvních ujednání v návrhu smlouvy o hypotečním úvěru? Jsme před podpisem smlouvy, jejíž znění ve dvou ustanoveních jsou dle našeho mínění zavádějící a vzájemně se vylučující. Obchodní referentka nás staví do pozice, buď podepíšeme nebo ne. Takový prý je standardní postup. Opravdu nám nezbývá než buď podepsat aniž by bylo znění upraveno srozumitelně a nebo odstoupit? Detail pošlu po potvrzení Vaší ochoty mi poradit. S pozdravem Ing. Olga Hruboňová

Dobrý den,

o jakou banku se jedná?

Jaká dvě ustanovení jsou v rozporu ? (stačí velmi stručně)

Možná o nic nejde a je to skutečně v pořádku a standardní. Nicméně tomu může být i přesně naopak a bylo by lepší jednání s touto bankou ukončit a poohlédnout se u konkurence (na trhu je přes 20 bank, které poskytují hypoteční úvěry a podmínky se občas o dost liší). V každém případě se určitě vyplatí nic neuspěchat a pořádně to promyslet - hypotéka je závazek na půlku života, takže by Vám všechny podmínky měly bez výjimky vyhovovat.