Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1829, Dotaz na běžný bankovní účet

Jaký druh bankovního účtu a u které banky si zařídit, pokud dostávám peníze na účet a mám měsíční příjem přes 15 tisíc?

15.3.2015 Běžný účet

Dobrý večer, až do teď jsem dostával v práci peníze cash, od tohoto měsíce nařídil majitel posílání peněz pouze na účet.... i když je mi už 25, tak jsem se nikdy o banky nezajímal a tudíž vůbec nemám přehled jaký druh účtu a u jaké banky bych si měl účet zařídit. Proto se obracím na vás, a prosím vás o radu. Měsíčně by mi tam chodilo něco málo přes 15t plus bych třeba mohl 5 až 10t vložit, teda pokud by to pak bylo výhodnější. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bude třeba si zřídit běžný účet, který už dnes část bank nabízí zcela bez poplatků (takže není důvod ho nemít - je navíc bezpečnější mít peníze uložené v bance, než s sebou neustále nosit větší hotovost či ji skladovat doma). Budete-li chtít často vkládat na pobočkách hotovost, doporučuji FIO Banku (zdarma je vše mimo výběrů z bankomatů cizích bank). Pakliže se obejdete bez vkládání hotovosti na pobočkách, volte Equa Bank, kde jsou zdarma navíc i ty výběry z bankomatů cizích bank.