Kde najít informace o způsobu úročení a jak se ptát bank, aby odpověděly konkrétně na dotazy o úročení?

20.6.2015 Banka

Pokračování dotazu. č. 2006: Já jsem se na odpověď podíval a velmi Vám děkuji za rychlé vyřízení a ochotu pomoci. Moje otázka, ale bohužel spočívala spíše ve způsobu jak se k informacím o způsobu úročení dostat. Mně jsou způsoby úročení známy, ale narozdíl od RPSN a úrokových měr se tyto informace normálně na stránkách nevyskytují a banky se k dotazu týkajícího těchto metod nestaví příliš ochotně. Proto mě zajímalo jestli nemáte nějaký tip, kde by takovéto informace šli sehnat nebo jak se bank ptát, aby odpověděli konkrétně na moje dotazy a ne mě odkazovaly na svoje webové stránky. Vždy ve svém dotazu bankám zdůrazňuji i zákon 284/2009 §82. Omlovám se, že Vás porsím o odpověď již podruhé, ale velmi by mi pomohla rada. S přáním hezkého dne, Pavel Kovář

Dobrý den,

v tomto případě se jedná bohužel spíše o akademickou technikálii, než o něco praktického, co by zajímalo klienty - proto banky tyto informace na svých webech ani nepublikují (zde se maximálně dozvíte frekvenci připisování úroků). Při psaní prakticky orientovaných školních prací budete bohužel vždy válčit se získáváním vstupních dat (teoretické práce to v tomto ohledu mají snazší - knihovna) a částečnou neochotou podniků a bank je poskytovat, i když se nejedná o nic super tajného či by informace měla být dokonce povinně zveřejňována ze zákona. Dobrým příkladem jsou finanční analýzy a oceňování podniků - potřebujete kompletní účetní uzávěrky za poslední roky, všichni mají povinnost je zveřejňovat na ejustice.cz, ale prakticky 60% firem toto nedodržuje. Řešením je si před zadáním práce vybrat ne takový podnik, který by se Vám líbil, ale takový, který má kompletně dostupná data. Držím palce!