Bankovní garance, Banka

23.10.2015 Banka

Dobrý den. Jako firma potřebujeme poskytnutí finanční garance na projekt, který jsme vyhrali od jedné evropské instituce. Ta vyžaduje finanční garanci jako hlavní podmínku. Konkrétně se jedná o garanci ve výši 15 000 EUR do 31.12.2017. Jelikož nám naše ČSOB garanci nejdřív přislíbila a dva týdny na to odmítla, chtěla bych se zeptat, která banka je tímto směrem nakloněna. Potřebovala bych tuto záležitost vybavit v průběhu týdne. Myslíte, že je to možné? Děkuji

Dobrý den,

přestože máme na trhu přes 30 bank, bankovní garance nabízí pouze několik největších bank. Jestliže Vám nevyšla ČSOB, zkuste ještě GE Money Bank, ČS, KB, Raiffeisenbank či UniCredit Bank. Nicméně počítejte s tím, že banka si musí vaší firmu před poskytnutím garance prověřit, což určitě nebude do týdne.