100% hypotéka a směnka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2015 Hypoteční poradna

Dobry den, beru si hypoteku na rodinny dum a chtel jsem 100% jak inzeruji, ale bylo mi receno, ze musim mit svych 15% z ceny domu a zbytek mne dofinancujou. Dum potrebuje drobnou rekonstrukci a tak momentalne tech 15% bude chybet a tak majitel souhlasi, ze na tu castku mu staci smenka, vim ze ty penize budu mit do pul roku coz pocka. Muze to bance vadit pri schvaleni uveru? Dekuji za odpoved Černy

Dobrý den,

to bance bude vadit - jedinou šancí je snažit se směnku před bankou zamlčet, s čímž by ovšem musel souhlasit i prodávající (směnka by nesměla být zmíněna v kupní smlouvě - ani jako jakýkoliv jiný doplatek). Navíc riskujete, že kdyby se to kdykoliv později provalilo (banka na to přišla), úvěr Vám může ze dne na den zesplatnit pro porušení smluvních podmínek (zatajování jiných závazků). To by mi za to asi nestálo - co raději s rekonstrukcí počkat 6 měsíců, než ty peníze získáte?