Banky.cz Bankovní poradna zdarma #27, Dotaz v bankovní poradně

Bankomat v Plánici vydává pouze větší bankovky - jak vyřešit problém s drobnými?

Obracím se na Vás s následující prosbou. V Plánici byla sice zrušena pobočka spořitelny,ale je zde umístěn v prostorách COOP Tuty nový bankomat. Bohužel , bankomat vydává jen samé větší bankovky. S tím máme velké problémy při vracení peněz při nákupu ve výše uvedené prodejně Tuty. Nevíme na koho se máme obrátit , aby bankomat vydával i bankovky v menších hodnotách - 500,- Kč, 200,- Kč i 100,- Kč. Na vesnici je velký problém neustále shánět drobné. Předem děkuji. Marta Sedláková , zástupce vedoucí prodejny Tuty , Plánice.

Dobrý den paní Marto,

s tímto přáním Vám bohužel nezbude nic jiného než se obrátit přímo na provozovatele bankomatu. Valná většina bankomatů dnes neumí vydat bankovky v požadovaných hodnotách (výjimku tvoří např. velmi slušně zpracovaný bankomat Airbank), proto se v případě potřeby menších bankovek dá vyzkoušet finta zvolení takové částky k výběru, která by měla bankomat donutit vydat "drobné", např 900 Kč. nebo 1900 Kč.