Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3144, Lze započítat diety jako část příjmu?

Lze započítat diety jako část příjmu?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
27.10.2016 Hypoteční poradna

Dobrý den, v současné době prodávám byt a chci koupit dům. Na byt mám hypotéku u mBank, kde bych si chtěl vzít i hypotéku na dům, ale nevypadá to moc nadějně. Problém je totiž v tom, že mzda je vyplácena sice převodem na účet, ale cestovní náhrady (diety) zčásti převodem na účet a zčásti v hotovosti vkladem na účet. Banka mi započítává jen to, co jde převodem na účet, což je pro ni málo. Je nějaká jiná banka, která s tím nemá problém?

Dobrý den,

diety kryjí zvýšené náklady na živobytí na služebních cestách, nepočítají se do mzdy. Pokud byste přešel k nové bance, bude po Vás požadováno potvrzení o výši příjmů (to by bylo zcela bez diet). Současná banka Vás zná, a proto při refinancování pravděpodobně nebude vyžadovat potvrzení od zaměstnavatele, ale spokojí se se znalostí vašeho obratu na účtu (k Vašemu dobru Vám systém započítá diety zaslané na účet jako další část příjmu). Diety placené hotově Vám jako část mzdy nezapočítá bohužel žádná banka.

I tak ale zvažte, zda-li se Vám případně vyplatí zůstávat u mBank - má téměř nejdražší hypotéky, viz porovnání zde