Garance úrokových sazeb, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
18.12.2016 Hypoteční poradna

Dobrý den, mohli by jste mi prosím sdělit, jak dlouho mi může garantovat Wüstenrot úrok při refinancování hypotéky, kterou mám od KB? Fixaci mám bohužel až do 5/2018. Případně jakou banku s 2 letou garancí přislíbeného úroku byste mi doporučili? 2 roky na zarezervování úroku má KB a ČSP, ale nevím jestli ještě nějaké jiná banka. Děkuji

Dobrý den,

žádná banka negarantuje úrokovou sazbu déle než 30 dní od podání nabídky klientovi. Úrokové sazby vždy reflektují aktuální situaci na trhu. Většina bank mění své sazby každý měsíc. Právě proto nemůže být garance delší. Účelem garance je nechat klientovi dostatek času na rozmyšlení konkrétní nabídky, aby nemusel činit rozhodnutí ve spěchu - banky obvykle nabízejí 2-4 týdny. Dva roky jsou bohužel zcela mimo realitu. Při refinancování je dobré začít jednat o nové úrokové sazbě se svou současnou bankou a s konkurencí zhruba měsíc až dva před výročím fixace. Dříve to nemá smysl.