Účet pro seniory, Banka

20.1.2017 Banka

Na seniorský věk jsem se ptal ohledně platby za běžný účet u čs. spořitelny. Děkuji Fialek

Dobrý den,

děkuji za doplnění - momentálně ČS přiznává status seniora těm, kteří si nechávají na účet u nich zasílat důchod, min. 1x měsíčně platí kartou a je jim více než 60 let. I tak ale budete platit nadále 50 Kč za vedení účtu (nebudete-li plnit podmínky programu "odměna" za používání dalších produktů ČS jako investice, úvěry, atd.) a 40 Kč za každý výběr z bankomatu jiné banky.

Já osobně bych doporučil převést účet k takové bance, která nabízí vedení běžného účtu včetně všech služeb (i výběry z bankomatů všech bank) zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek (nenutí Vás do půjček či investic pod pohrůžkou poplatků). Toto nabízí Equa bank

Alternativně lze doporučit i Air Bank a Fio banku, které nabízejí to samé, ale bez výběrů z bankomatů cizích bank (zdarma jen z vlastní sítě).

V důchodu se bude jistě každá koruna navíc hodit. Jen na bankovních službách tak můžete ušetřit min. 600 Kč ročně.