Banky.cz Bankovní poradna zdarma #430, Dotaz v bankovní poradně

Jak provést přeuvěření hypotéky a zachránit nemovitost před prodejem?

Dobrý den,ocitli jsme se ve velmi nepříjemné situaci.Já jsem onemocněla a dostala ČID takže všechny finance táhnul manžel.Jelikož jsme se nechtěli dostat do nějakých problému tak jsme na sebe vyhlásili osobní bankrot na pohledávky které jsme použili na teréní upravy kolem domu.Máme hypotéku od české spořitelny,která v bankrotu zahrnuta nebyla vždy jsme spláceli poctivě u soudu nám řekli že když splácíme poctivě není důvod o nemovitost přijít,ale asi po 8 měsících se spořitelna rozhodla,že nemovitost dá k prodeji jelikož prý bankrotu je hodně a tak začali nemovitosti prodávat.Nechápeme to když řádně platíme hypotéku proč nám někdo chce něco vzít.Chtěli jsme se s manželem zeptat zda by nešlo provést přeuvěrování do vaší banky a splácet hypotéku nadále vám máme samozřejmě k nahlédnutí veškeré doklady o provedených platbách a nebo alespon poradit na koho by jsme se měli obrádit.Předem děkuji za odpověd Doležalová Kateřina.

Dobrý den,

bohužel nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Česká spořitelna Vám bohužel úvěr okamžitě zesplatnila pro porušení smluvních podmínek, kdy za porušení podmínek brala vyšší rizikovost z Vás plynoucí (z důvodu osobního bankrotu) než ta, která byla známa při sjednání hypotéky. Vzorné splácení zde bohužel pro spořitelnu nehrálo roli.

Můžete zkusit požádat jinou banku o konsolidaci a přeúvěrování, ale je pravděpodobné, že banky budou velmi opatrné a nebudou ochotny v tomto případě půjčit.