Banky.cz Bankovní poradna zdarma #876, Dotaz v bankovní poradně

Jak zvolit banku, která umožňuje sdílení účtu mezi manželi a zajišťuje přístup k finančním prostředkům i po smrti jednoho z manželů?

Dobrý den, můžete mi poradit banku u které jsou oba manželé majitelem účtu ? tzn. kdyby se něco stalo aby ten druhý mohl bez problému účet užívat dále, odchozí příchozí platby, výběr hotovosti.Známé se stalo, že měli jako manželé jeden účet kam jim chodily výplaty a po smrti manžela nemohla vybrat ani svou výplatu.

Dobrý den,

volte běžný účet od mBank, kde můžou být až dva sobě rovní spolumajitelé.

Určitě však není naškodu, aby každý z manželů měl účet vlastní, na který mu chodí výplata, důchod, atd. - účty od mBank, FIO Banky, ZUNO Bank a Equa bank jsou bez poplatků.