Banky.cz Bankovní poradna zdarma #880, Dotaz v bankovní poradně

Jak najít banku pro převod franků na koruny bez poplatku?

Dobrý den prosím o radu...manžel pracuje ve Švýcarsku a rád by si nechal posílat výplatu ve frankách do ČR, ovšem KB kde má účet si účtuje veliký poplatek za zahr. platbu a nesmyslným kurzem částku převádí...poradil byste mi prosím nejlepší banku, která je schopna převést franky na koruny bez poplatku. Velmi děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vyzkoušejte běžný účet od Equa bank či Air-Bank. Air-Bank účtuje za takovouto příchozí platbu 100Kč, Equa bank jen 29Kč (KB Vám doteď účtovala 0,9%, min 225, max 1095).

Účet od Air-Bank je komplet bez poplatků, od Equa taktéž při splnění podmínek minimálního obratu - příchozí platby min 10 000Kč/měsíc, což by mělo být platbou ze Švýcarska pokryto.