Jak se zbavit vlastních akcií z kuponové privatizace?

Investice se zhodnocením až 12%
20.11.2019 Akcie a investice

Pokračování dotazu č. 8051: Manželka nemá s žádným správcem uzavřenu smlouvu, to bychom si poradili. Jen prostě vlastní akcie z kuponové privatizace a chce se jich zbavit.

Dobrý den,

pak je třeba nejprve si tohoto "správce" (tzv. účastníka CDCP) vybrat a uzavřít s ním komisionářskou smlouvu, čímž získáte přístup na kapitálový trh (doporučuji Fio banku). Fyzické osoby nemohou přímo obchodovat na burze, činí tak vždy prostřednictvím "účastníka trhu".

Vaše akcie z kuponové privatizace pravděpodobně doposud leží v tzv. nezařazené evidenci. Váš správce Vám tak nejdříve založí majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) a převede Vám na na něj Vaše akcie z nezařazené evidence. Teprve potom budete moci akcie prodat.