Jak ovlivní zvýšení příjmu při žádosti o hypotéku rozhodnutí soudu?

Dobrý večer, všimla jsem si Vaši poradny a nutně bych potřebovala poradit. S přítelem máme ročního chlapečka a bohužel tuhle záležitost budu muset dát k soudu. Nicméně, 2 roky zpět si vzal hypoteční úvěr, kde si ve své firmě, ve které je jakoby zaměstnán, zvýšil příjem, aby hypotéku dostal. Ihned po schválené hypotéce si příjem opět snížil. Peníze z hypotéky použil na jiné věci a teď firmou překrývá vše co se dá. Pokud by došlo k soudu, budou zkoumat i tyto příjmy prosím?

Dobrý den,

co přesně chcete dát k soudu? Pokud otec dítěte nepřispívá na jeho výživu, můžete se např. soudit o alimenty. V takovém případě by se přihlíželo k aktuálním příjmům otce (nikoliv k 2 roky starému příjmu, který byl tehdy po několik měsíců vyšší).