Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #20057, Banka mi zamítla konsolidaci

Kdy mohu zažádat o konsolidaci půjček znovu a proč byla moje žádost odmítnuta?

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.12.2022 Půjčka

Dobrý den, mám tři různé půjčky, dohromady cca 140 000 Kč. U více bankovních i nebankovních společností jsem zkoušela žádat o konsolidaci, protože už přestávám zvládat tak vysoké splátky. Cca 10 500 Kč. I tak všechny řádně stále splácím v termínu. Pokaždé byla žádost zamítnuta. Příjem mám celkem 30 000 Kč. Slyšela jsem, že každá žádost se ukládá do registru, takže po první zamítnuté žádosti jsem již vlastně neměla šanci u dalších společností. To jsem předtím nevěděla. Po jaké době mohu zažádat znovu, abych měla šanci na schválení? A také nerozumím tomu, proč mě první banka odmítla, když vše řádně splácím? Děkuji

Dobrý den,

jedna vlaštovka jaro nedělá, ale po 2-3 odmítnutích je lepší další žádosti o půjčky ani nezkoušet (každá další instituce by Vás taktéž odmítla). Další žádost o půjčku/konsolidaci doporučuji zkusit nejdříve za 6 měsíců od data posledního zamítnutí.