Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22495, Banka mi zesplatnila hypotéku, co dělat

Banka mi zesplatnila hypotéku, co dělat, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
30.11.2023 Hypoteční poradna

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Vzali jsme si hypotéku od banky Wüstenrot, kterou před nějakou dobou odkoupila banka Moneta. Od té doby nastala celkem špatná spolupráce ve smyslu dokládání různých dokumentů, odesílání dopisů atd. ze strany banky. To byl první problém. Druhý nastal nedávno, kdy bohužel můj bratr byl nucen jít do insolvence, která ovšem nemá vliv na splácení hypotéky. Ta je řádně a pravidelně splácena. Banka Moneta ovšem využila údajně dle jejich podmínek a zákona možnost i tak úvěr zesplatnit. Manželova banka nabízí možnost refinancování, ale s úrokem 7,2%, existuje prosím vás nějaké lepší řešení, nebo možnost? Zbývá nám doplatit 520 000kč. Velice děkuji, s pozdravem.

Dobrý den,

vstup do insolvence či pád do exekuce je obecně považován za porušení smluvních podmínek a banka má v takovém případě možnost úvěr zesplatnit. S kým přesně jste si prosím brala hypotéku? Píšete, že bratr je v insolvenci a refinancování hypotéky Vám nabízí manželova banka. Máte-li hypotéku s manželem, pak na Vás nemá bratrova insolvence žádný vliv. Případně prosím kontaktujte naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.