Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #10086, Bankomat mi nevydal peníze - reklamace

Bankomat mi nevydal peníze - reklamace, Běžný účet

15.5.2020 Běžný účet

Dobry den, bankomat mi pri vyberu nevydal penize (19 500 Kc), ale na uctu mi byl stav o tuto castku ponizen. Jiz jsem podala reklamaci, ale banka nekomunikuje. Chci penize obratem zpet nebo jdu podat zalobu na Policii.

Dobrý den,

banka má na vyřízení reklamace 30 dnů. Musí se prozkoumat záznamy z bankomatu a pokud Vám peníze nebyly vydány, banka Vám zůstatek na účtu navýší zpět. Je zbytečné podávat na banku žalobu, protože lhůta pro reklamaci je dána zákonem a nikdo není povinen vyřizovat reklamace obratem (technicky to v případě banky ani nejde).