Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #10611, Běžný účet na Erasmus

Běžný účet na Erasmus, Běžný účet

PL

Dobrý den, mám dotaz spojený s mým studiem v zahraničí. Konkrétně jde o to, že jedu na Erasmus do Portugalska na 5 měsíců a následně na 5 měsíců do Slovinska. Chtěl bych se zeptat, jaký účet pro mě bude nejvhodnější ohledně plateb v zahraničí, případných výběrů z bankomatů apod. Byl mi doporučen eKonto STUDENT PREMIUM od RB (zdarma výběry v zahraničí, více měn), avšak dál se již neorientuji. Nebo jsem někde četl i o Equa bank. Dokážete mi prosím poradit, nejvhodnější účet Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

volte běžný účet od Equa bank, kde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně výběrů z bankomatů v zahraničí, druhého účtu v EUR, atd.). Zahraniční platby v EUR v rámci EU jsou od 12/2019 dle nařízení EU zdarma u všech bank. Equa bank nabízí na rozdíl od RB takto výhodný účet zdarma všem (ne pouze studentům), tedy u tohoto účtu nebudete muset řešit dokládání potvrzení o studiu a máte ho napořád. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

Hypotéka vs. úvěr: jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je výhodnější

27.11.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéka vs. hypoúvěr a další úvěry. Tak vypadá „věčný” souboj o to, jak co nejvýhodněji získat peníze na nákup, stavbu nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Mezi hypotékou a úvěrem je přitom několik zásadních rozdílů. Podívejte se na ně a zjistěte, jaká půjčka se vám víc vyplatí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LM

#11970, Insolvence, splácení a podřízená pohledávka, Exekuce a insolvence, 1.12.2020

Dobrý den, běží mi insolvence a za 12 měsíců mám splaceno 64%. Mezi přihlášenými pohledávkami jsou i dvě podřízené pohledávky (v součtu 110 tisíc Kč). Ty teď nejsou zohledněny ve zprávách o plnění oddlužení. Jaký je postup po dosažení 100%? Budou probíhat srážky podřízených pohledávek? A do jaké doby? Lze požádat o snížení splátek a na jaké minimum?

Dobrý den, podřízené pohledávky jsou v insolvenci spláceny až po uhrazení 100% ostatních pohledávek. Splacením 100% nepodřízených pohledávek tak insolvence nekončí. Při splacení min. 60% nepodřízených pohledávek za 3 roky Vám bude insolvence ukončena již po 3 letech (jinak insolvence pokračuje až do momentu splacení všech pohledávek či uplynutí 5 let). Je možné požádat o fixní splátky (nebo snížení), ale obvykle se o toto žádá před zahájením splácení (v žádosti o oddlužení). Musel byste soud přesvědčit o závažných důvodech, které si vyžadují snížení splátek. 

L

#11969, Poslala jsem peníze do zahraničí, Podvod, 1.12.2020

Dobrý den, poslala jsem peníze za účelem výnosů podvodným traderům. Volali mi z různých států a nakonec mě zlomili. Když jsem chtěla ze svého účtu na jejich webu poslat peníze zpět na svůj bankovní účet, chtěli po mně kopie dokladů, kopii karty z obou stran, pouze zakryté číslo na zadní straně, výpis z karty s mojí adresou. Už je to přes měsíc. Co mám udělat a co mi hrozí?

Dobrý den, to opravdu stačí, aby Vám zavolal neznámý cizinec a Vy mu obratem posíláte své peníze a takto velmi citlivé údaje a doklady? Těžko soudit, jak přesně chtějí podvodníci tyto údaje zneužít. Na kopie dvou dokladů totožnosti a výpisu z účtu lze založit účet nebo si např. sjednat půjčku. Se znalostmi údajů platební karty (číslo karty, datum expirace, CVV/CVC kód) lze provést platby. Zkuste si vzpomenout, co přesně jste podvodníkům poskytla/kopie kterých dokladů a karet a případně tyto karty a doklady zablokujte a nechte si vystavit nové.

N

#11968, Zahraniční platba a IBAN, Platba, 1.12.2020

Dobrý večer, chtěla bych poslat peníze do Čech, ale taťka má KB banku a my musíme zadat aspoň 22 čísel. Můžete mi poradit IBAN a BIC u banky KB?

Dobrý den, BIC (mezinárodní kód banky) pro KB je KOMBCZPP. Pro zjištění IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) je nutné znát číslo účtu příjemce. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR