Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13369, Čerpání hypotéky a změna zaměstnání

Může nastup do nového zaměstnání ohrozit schválenou hypotéku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chceme s přítelkyní zažádat o hypotéku na byt, který se teprve staví. Schválení hypotéky by snad neměl být problém co se bonity a dalších aspektů týká, ale první peníze z hypotéky začneme čerpat někdy na přelomu září a října. Teď k dotazu. Jak velký problém je pro banky případ, že hypotéku budeme mít schválenou během dubna, čerpaní začne v září, ale v září by také přítelkyně chtěla nastoupit do nového zaměstnaní. Může to hypotéku ohrozit? Děkuji

Dobrý den,

pro získání hypotéky je třeba nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Proto se během sjednávání hypotéky změna zaměstnání nedoporučuje. Nicméně po podpisu úvěrové smlouvy zaměstnavatele změnit můžete.