Chytrý mobil, Běžný účet

3.12.2022 Běžný účet

Dobrý den, proč všechny banky (např. ČSOB) nyní tak tlačí na zřizování mobilního smart bankovnictví? Patrně kvůli bezpečnostní směrnici EU, sledující zvýšení bezpečnosti on-line bankovnictví, že? A dokonce nutí klienty pořídit si kvůli tomu chytrý mobil - a to i když klient používá IB jen v počítači, musí mít chytrý mobil pro potvrzení přihlášení - již nestačí SMS z hloupého mobilu (např. MONETA). Dotaz - zásadní: může mi banka odmítnout/zrušit účet kvůli tomu, že nechci/nemohu používat chytrý mobil?

Dobrý den,

úroveň zabezpečení účtu se nezvyšuje primárně kvůli směrnicím EU ale z důvodu ochrany vašich peněz. Podvodníci přicházejí neustále s novými metodami podvodů a banky s nimi musí držet krok a adekvátně zvyšovat úroveň zabezpečení. Nebudete-li souhlasit s požadavky banky na úroveň zabezpečení, banka Vám své služby poskytovat nebude. Mnoho bank dnes chytrý telefon ani přihlašování přes aplikaci nevyžaduje. Pokud se Vám tedy přístup vaší banky nelíbí, zřiďte si běžný účet u jiné banky.