Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18615, Co když přestanu splácet nebankovní půjčky?

Co když přestanu splácet nebankovní půjčky?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.7.2022 Půjčka

Dobrý den, situace se má tak, že mám několik úvěrů. Výplatu mám 36 000 Kč měsíčně, z toho cca 4 000 Kč jde na bydlení, dalších 6 000 Kč na zbylé věci. Zbytek se dá říct zbyde na splátky půjček, které ani nesplatím. Mám několik menších, ty zvládnu zaplatit, ale pak takové jako Zaplo atd., kde nemají splátkový kalendář, ale můžu poslat 7 tisíc za odložení a ani se platba nepřipočítá, je to jenom tak vyhodit oknem. Proto mám dotaz, co by se stalo, kdybych neplatil řekněme 3 měsíce. Samozřejmě bych společnosti informoval a sem tam jim nějakou částku poslal, ale o dost nižší. Během 3 měsíců bych našetřil vyšší částku a z té nevýhodné a velké úvěry doplatil. Jenom nevím jestli je to nejlepší řešení, aby pak někomu nepředali, nezesplatnili úvěr ad.

Dobrý den,

těžko odhadovat, jak by vaši věřitelé postupovali v případě nesplácení úvěrů. Nebankovní společnosti často účtují extrémně vysoké poplatky a sankční úroky za nesplácení (viz např. 7 000 Kč/měsíc za odložení splátek). Za 3 měsíce nesplácení by tak vaše dluhy mohly být i více než dvojnásobné a našetřené peníze by dluh neumořily.