Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #18965, Co se nemůže stavět na zahrádce?

Co se nemůže stavět na zahrádce?, Reality

Sjednejte si hypotéku online
30.8.2022 Reality

Dobrý den, problémový soused v exekuci si pronajal malou zahrádku. Ovšem místo zeleniny staví jednu boudu za druhou. Už má i pergolu přilepenou na můj pozemek. Teď staví boudu a v plánu  má ještě jednu chatku. Dělá tam permanentně rámus. Smí vůbec cokoliv stavět? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o tom co soused může nebo nemůže stavět na pronajatém pozemku rozhoduje nájemní smlouva, resp. dohoda s pronajímatelem. Vše musí být taktéž ve shodě s územním plánem, který určuje přípustné a nepřípustné stavby/využití pozemku, a s platnou legislativou (bez souhlasu sousedů musí mít stavby odstup min. 2 metry od hranice pozemku). Pergola však není považována za stavbu spadající pod stavební zákon (na rozdíl od přístřešku).