Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15516, Daně a prodej nemovitosti

Daně a prodej nemovitosti, Daně

6.10.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat jestli v dané situaci mám uvádět příjem z prodeje nemovitosti. Koupil jsem dům za 1 000 Kč (700 Kč financovala banka, 300 Kč jsem platil z vlastních zdrojů). Dům jsem po roce prodal za 1 200 Kč přes realitku a provize mi vyšla na 250 Kč. Rozumím tomu správně, že zisk z prodeje byl 200 Kč, ale při započítání výdajů realitce tak celkově je to -50kč (tj. celkově jsem na tom prodělal) a není co danit? Je potřeba v takovém případě něco uvádět do daňového přiznání?

Dobrý den,

předmětem daně z příjmu je zisk. Ve vašem případě jste dosáhl ztráty a není tak co danit.