Jak získat papírové formuláře pro podání daňového přiznání a přehledů pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu pro nepodnikající fyzické osoby bez datové schránky?

Dobrý den, děkuji za odpověď a mám ještě jeden dotaz. Budou tedy v příštím roce pro nepodnikající fyzické osoby, které požádaly o deaktivaci datové schránky a chtějí dál podávat daňové přiznání i přehledy pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu papírovou formou, dostupné papírové formuláře ke stažení z internetu, jak tomu bylo doposud?

Dobrý den,

papírové formuláře pro daňová přiznání (FÚ) budou určitě dostupné. Komplikovanější to může být v případě ČSSZ/zdravotní pojišťovny, kde jde snaha živnostníky digitalizovat (Vy budete podnikající FO neživnostník?). Každopádně používání datových schránek i elektronických podání vřele doporučuji - šetříte tím především svůj čas.