Máte nárok na vyplácení dividend po připsání akcií po dědickém řízení? Zjistěte si více!

Dobrý den, mně a bratrovi došel dopis od notáře, máme se dostavit k dědickému řízení po dědečkovi (zemřel v roce 2007). Dědeček měl 3 děti, strejda Antonín, Teta Mila a našeho tatínka. Náš tatínek v roce 2018 zemřel, proto se dědictví vztahuje na mě a bratra. Notář nám oznámil, že měl dědeček akcie u ČSOB (cca 15 000 ks) a u České spořitelny (cca 16 000 ks). Prodejní cena je prý u jedné společnosti 1,10 Kč / kus akcie a u druhé 2,20 Kč / kus akcie. Pokud nebudu chtít akcie prodat a budu si chtít svůj podíl nechat, mám po připsání akcií po dědickém řízení nárok na vyplácení dividend? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o jaké akcie se jedná? Při ceně 1-2 Kč za kus půjde pravděpodobně o téměř bezcenné akcie krachující firmy z dob kuponové privatizace (bez dividend), lepší prodat (lze-li tak vůbec učinit).