Dluh po zemřelém, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, moje maminka která zemřela měla u jedné bankovní společnosti úvěrový účet ke kreditní kartě. Bance jsme dodali úmrtní list. Zajímalo by mě, zda jsme jako dědicové povinní nadále pokračovat ve splácení měsíčních splátek dokud nebudete ukončeno dědické řízení, a pak to padne na určitého dědice. Nebo jestli je účet pozastaven a začne se splácet až po ukončení dědického řízení. A pokud se tam teď žádné měsíční splátky nebudou posílat, nebudou tam nabíhat nějaké úroky nebo sankce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

povinnost splácet dluhy za zemřelého až do momentu ukončení dědického řízení nikdo nemá, neboť dluh je součástí majetku zemřelého a o jeho rozdělení doposud nebylo rozhodnuto. Sankce ani penále nehrozí, ale dlužná částka se samozřejmě nadále úročí smluvně sjednaným úrokem. Pokud by byl dluh větší než majetek, doporučuji dědictví jako celek odmítnout.