Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #13784, Dostával jsem díky chybě vyšší mzdu

Dostával jsem díky chybě vyšší mzdu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám dotaz. Manželovi byla vyplácena vyšší mzda cca o 1 000 Kč po dobu jednoho roku. Zjistili jsme to na základě upozornění od zaměstnavatele. Sami jsme to nezjistili, jelikož manžel je placen úkolově a výplata je každý měsíc jiná. Teď to jeho šéf oznámil s tím, že si ponechá manželovy úlevy na daních (hypotéka, životní pojištění), což dělá cca 5 000 Kč a ostatní bude strhávat z výplaty po dobu několika měsíců. Má na tohle právo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud manžel obdržel peníze vlivem pochybení mzdové účtárny, je třeba takto získané peníze vrátit (jinak by se jednalo o bezdůvodné obohacení se). Návrh zaměstnavatele se mi zdá rozumný (nechce vrátit vše naráz, ale s ohledem na zaměstnance postupně).