Jak založit účet u Equa bank a jak ho udržet zdarma? Vše o pohybu na účtu, výběrech, platbách a vkladech.

1.12.2017 Běžný účet

Chtěla bych založit účet. Co jsem četla, tak tady hodně doporučujete Equa bank, ale nevím, jak je to s pohybem na účtu za měsíc (výběry, platby a vložení), aby byl účet zdarma. Také bych chtěla spořící účet a platit v zahraničí/vybírat. Děkuji

Dobrý den,

vedení běžného účtu nabízí Equa bank zdarma a to bez jakýchkoliv podmínek. Na účtu tak nemusíte mít žádný obrat (žádné povinné platby, vklady, výběry). Účet zdarma bez podmínek nabízejí taktéž Fio banka a Air Bank. Nicméně Equa jako jediná má zdarma výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku.

U spořícího účtu máte dvě možnosti. Buď nižší úrok bez podmínek (ING Bank 0,5% do 300 000 Kč) nebo vyšší úrok s podmínkami (Equa bank 0,8% do 200 000 Kč a Air Bank 1% do 350 000 Kč).

Platby kartou v zahraničí jsou u všech bank zdarma. Výběry z bankomatů v zahraničí má nejlevnější Equa bank (9 Kč).