Koupě nebo rekonstrukce? Jaké je pro banku atraktivnější a jak to ovlivní mou splátku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kupuji dům (z dědictví, může být napsán buď na rodiče nebo přímo na mě). Bohužel mám finance jen buď na koupi nebo jen na rekonstrukci. Co je pro banku atraktivnější? Dále mám velmi nízký plat, takže mi možná hypotéka nebude stačit (skrz DTI). Mohu však mít bonitního ručitele. Zvýší se mi tím možná výše splátky?

Dobrý den,

budete-li o hypotéku žádat společně s dalším bonitním žadatelem, zvýší se vaše celková bonita a dosáhnete na vyšší úvěr/vyšší měsíční splátky. Technicky je o něco jednodušší hypotéka na koupi RD (čerpáte peníze jednorázově, nedokládáte průběh stavebních prací, atd.).