Hypotéka a dluh vůči bance, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, v roce 2005 blbly bankomaty. Bankomat mi tehdy vydal cca 10 000 Kč (což jsem myslel, že tenkrát dorazila neschopenka). Následně přišel výpis z banky kde bylo -12 000 Kč. Banka asi po dvou měsících banka účet zrušila. Bylo mi sděleno, že do dluhů jsem se dostal kvůli tomu, že blbly bankomaty a že bych měl dluh dorovnat. Což jsem nějak neudělal. Je to více jak 14 let. V registru nejsem. Jen vím, že mám škraloup v České spořitelně, který hodlám vyrovnat kvůli žádosti o hypotéku. Dotaz zní, jestli tam mohou růst nějaké sankce. Nejsem v registru a ani žádné dopisy nebo upomínky od České spořitelny nepřišly. Děkuji Vám

Dobrý den,

možná banka takto starý dluh odepsala a dále ho nikde neeviduje. V takovém případě nebude se získáním hypotéky problém. Pokud ale dluh stále evidován je, může Vám to i v případě jeho uhrazení přístup k hypotéce výrazně ztížit (až znemožnit pro dalších 5 let).