Jaký je vliv kontokorentu na získání hypotéky a jak se počítá jeho splácení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kdysi jsem se zde ptal, jaký vliv má na získání hypotéky kontokorent, který byl používán v minulosti dlouho dobu, cca 2 roky a zrušen bude cca půl roku před tím, než chci žádat o hypotéku. Je to problém? A co přesně vyjadřuje věta - využívaný a vždy včas splacený kontokorent nebude mít negativní vliv na žádost o hypotéku. Co se týká mého, nikdy nebyl přečerpán, ale ne každý měsíc byl splacen do původní výše. Stalo se mi, že jsem peníze dodal třeba až po dvou měsících a z 30 000 Kč jsem měl vyčerpáno 15 000 Kč. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

využívaný a vždy včas splacený kontokorent nebude mít negativní vliv na žádost o hypotéku. Kontokorent nemáte povinnost vyrovnat do nuly každý měsíc - je zcela v pořádku, že jste si peníze prostřednictvím kontokorentu půjčil, dluh se Vám úročil a po čase jste vše doplatil. Pokud jste bance nezůstal nic dlužen, nebude mít řádné využívání kontokorentu negativní vliv na získání hypotéky.