Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8213, Hypotéka a nebankovní půjčky

Hypotéka a nebankovní půjčky, Hypoteční poradna

JK

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor při žádosti o hypotéku. Chceme si brát hypotéku v hodnotě 2,2 mil. Kč na byt v hodnotě za 3 mil. Kč, v hotovosti máme 1,11 mil. Kč. Z tohoto pohledu by neměl být žádný problém. S příjmy na hypotéku dosáhneme také. Ale v minulých letech jsem měl na sebe zhruba 25 mikropůjček od Kamali, jelikož jsem tyto půjčky bral jako levné peníze za směšný poplatek. Vždy a celou částku jsem splatil včas, nefiguruji v žádném registru SOLUS, NRKI, BRKI. Je možné, že banka od které si budu hypotéku brát uvidí tyto mikropůjčky a bude mě brát jako rizikového klienta a hypotéku zamítne i když někde jsem četl, že na to spíše nahlíží jako pozitivní věc. Děkuji za Vaši odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

na řádně splacené úvěry v posledních 4 letech banky nahlížejí pozitivně, nicméně 25 mikropůjček od nebankovního poskytovatele úvěrů Vám spíše nepomůže (ale nebude to důvodem pro zamítnutí hypotéky). Přestože je Kamali obecně nejlepší možnou volnou mezi nebankovkami, stále si účtuje RPSN ve výši 49% (banky půjčují za 5-7%, ostatní nebankovky za stovky až tisíce %). Platil jste tak až 10x vyšší úrok než by Vám účtovaly banky.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EK

#11319, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 24.9.2020

Dobrý den, přítel bude teď 4 roky po zaplacení insolvence, kde za 2,5 roku zaplatil 100% dluhu. Chtěli bychom si vzít hypotéku na bydlení. Chci se zeptat, zda je to reálné, zda by to šlo na něj a nebo by mohl být alespoň spolužadatel. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, žádosti klientů kteří prodělali insolvenci v posledních 5 letech jsou vždy posuzovány velmi individuálně. Velmi bonitní klienti získají hypotéku dříve, méně bonitní klienti později. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

AB

#11318, Je bezpečné a výhodné investovat?, Akcie a investice, 24.9.2020

Je bezpečné a výhodné vstoupit dnes do o Ronda Invest? Děkuji.

Dobrý den, to je stejné, jako kdybyste se ptal, jestli je bezpečné a výhodné jezdit na motorce. Někdo jezdí autem, jiný na kole či chodí pěšky. Někdo svůj dopravní prostředek používá k cestám do práce a jiný rekreačně pro radost.  Musíte si napřed ujasnit, jak, proč a do čeho chcete investovat, jaké riziko jste ochoten podstoupit, atd. Pro každého investora je vhodná trochu jiná investice. Obecně je rozumné investovat do oblastí, kterým velmi dobře rozumíte. 

PP

#11317, Konsolidace a odstoupení od úvěrové smlouvy, Půjčka, 24.9.2020

Dobrý den, mého starého otce pod záminkou nějakých změn dalo by se říct nalákali do banky, kde mu nabídli výhodnou konsolidaci jeho čtyř úvěrů vedených u jejích banky. Dva z úvěrů platí 2 roky a další dva z úvěrů dokonce 4 roky, celková dlužná částka je 190 000 Kč. Byl vytvořen jeden velký úvěr na 260 000 Kč, ze kterého byly ty úvěry splaceny a zbytek byl převeden na účet otce, i když se mu jednalo pouze o konsolidaci. Otec špatně vidí a tak si při podpisu smluv tohoto nevšiml a to se událo ve čtvrtek 17.9. O víkendu ve svém bankovnictví si toho všiml a v pondělí už jim hlásil, že chtěl jen konsolidaci a ne peníze navíc. Domluvil se s bankou, že přebytečné peníze použije tedy na umoření tohoto velkého úvěru. Podotýkám, že na úvěru je RPSN 11,47%. Když jsme se to se strýcem dnes náhodou dozvěděli mezi řečí, taj se nám to chování banky nelíbilo a otec když zjistil jak nevýhodná konsolidace to vlastně je souhlasil, že jí chce zrušit. A proto se se strýcem vydali do banky, kde jim prý sdělili, že konsolidace zrušit bohužel nejde a kdyby ano, tak jim otec musí zaplatit celou výši nově sjednaného úvěru, i když ve smluvních podmínkách je napsáno, že lhůta pro zrušení konsolidace je bez udání důvodu 30 dní. Podotýkám, že všechny čtyři úvěry byly vedeny právě u banky, která nabídla tu konsolidaci a tak se ptám. Opravdu má banka nárok neposkytnout klientovi zrušení té konsolidace a vrácení starých úvěrů jak to bylo, když jsou vedené u její banky? De facto otec teď vlastně ty úroky bude platit znovu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, od úvěrové smlouvy můžete odstoupit bez sankce a udání důvodu do 14 dnů od podpisu. Při odstoupení do smlouvy je však nutné bance v rámci této lhůty (14 dnů) vrátit všechny půjčené peníze. Pokud peníze nevrátíte, není možné od půjčky odstoupit. Již splacené úvěry nelze obnovit. Lze pouze požádat o jinou půjčku, ze které byste případně vrácení peněz financovali. RPSN přes 10% se mi zdá poměrně vysoká, ale neznám bonitu Vaše otce (jaké má příjmy, záznamy v registrech, věk atd.). Bonitní klient by neměl problém dosáhnout na poloviční RPSN. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR