Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10937, Hypotéka a negativní záznam za nebankovní půjčku

Hypotéka a negativní záznam za nebankovní půjčku, Hypoteční poradna

MK

Dobrý den, na jaře 2019 jsem si vzal úvěr od Profi Credit 80 tis, ovšem pak mi po 4 dnech došlo, že je to velká chyba. Dle zákona jsem od smlouvy odstoupil ve lhůtě 14 dnů. Kvůli tomu mi tato společnost vytvořila v nebankovním registru nejvíce negativní status s datem, kdy jsem odstoupil od smlouvy. S žádostí o výmaz jsem se obrátil na registr i na společnost, ale bez výsledku. Chci s manželkou žádat o hypotéku 4 mil na koupi pozemku a stavbu RD. Zaslechl jsem, že pomocí právníka by se dalo docílit v tomto mém případě vymazání. Myslíte si, že má cenu rozjíždět proces právní cestou? Podle mne je absurdní, aby banka neposkytla hypotéku 4 mil. jen proto, že nedokonalý tvor člověk využil dle zákona svého práva a odstoupil od smlouvy. Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

přijde na to, co přesně Vám Profi Credit nechal do registrů zapsat. Odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dní by určitě získání hypotéky nebránilo. Pokud Vám tam ale bezdůvodně zapsali např. pozdní splátku, pak by už hypotéka mohla být v ohrožení. 

Banka poskytující hypotéku se musí řídit záznamy v registrech (neuspějete s argumenty, že se Vám nebankovka mstila a zapsala Vám tam něco horšího než se stalo). V takovém případě je třeba se domáhat právní cestou svých práv a žádat po Profi Credit výmaz chybného záznamu soudní cestou.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Z

#11532, Zneužití kopie OP, Podvod, 20.10.2020

Dobrý den, je možné zneužití mé občanky, pokud má dotyčný jen fotku přední strany? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, foto přední strany OP nestačí ke sjednání půjčky online (zde jde třeba kopie OP z obou stran a navíc přední strana dalšího dokladu totožnosti). 

KK

#11531, Insolvence, exekuce a deponování srážek, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

Pokračování dotazu č. 11 530: Dobrý den, takže pokud to dobře chápu, teď když už mám tedy povoleno oddlužení, je možné, že mi nebude žádná částka deponována, jestliže se exekutor nedomluví se zaměstnavatelem jak mi má deponovat mzdu? Děkuji pěkně.

Dobrý den, ano - resp. nejde o domluvu, exekutorovi stačí pouze dát vašemu zaměstnavateli příkaz "deponujte u dlužníka srážky ze mzdy až do momentu plného schválení či neschválení insolvence".

KK

#11530, Exekuce a insolvence, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

Dobrý den, mám 2 exekuce, jednu přednostní a druhou nepřednostní. Podala jsem návrh na oddlužení, avšak těsně před tím než mi přišly peníze z rodičovského příspěvku. Tzv. 6.10. mě dali na vývěsku a 8.10. jsem dostala peníze. Tudíž předpokládám, že peníze mi nebyly deponovány ale ještě strženy na exekuci. Chtěla bych se zeptat na to, jak teď bude deponována má mzda, jestliže mi už na přednostní exekuci zbývá doplatit jen 1 000 Kč a měla bych za normálních okolností splácet za nepřednostní pohledávku. Kolik mi tedy bude strženo? Děkuji pěkně.

Dobrý den, deponování části příjmu (z výplaty či rodičovské) není při vstupu do insolvence automatické, exekutor o to musí požádat (ne vždy se tak děje, neboť v případě schválení insolvence jdou deponované peníze ins. správci, nikoliv exekutorovi). Další postup tedy bude záležet na rozhodnutí exekutora.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR