Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10937, Hypotéka a negativní záznam za nebankovní půjčku

Hypotéka a negativní záznam za nebankovní půjčku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, na jaře 2019 jsem si vzal úvěr od Profi Credit 80 tis, ovšem pak mi po 4 dnech došlo, že je to velká chyba. Dle zákona jsem od smlouvy odstoupil ve lhůtě 14 dnů. Kvůli tomu mi tato společnost vytvořila v nebankovním registru nejvíce negativní status s datem, kdy jsem odstoupil od smlouvy. S žádostí o výmaz jsem se obrátil na registr i na společnost, ale bez výsledku. Chci s manželkou žádat o hypotéku 4 mil na koupi pozemku a stavbu RD. Zaslechl jsem, že pomocí právníka by se dalo docílit v tomto mém případě vymazání. Myslíte si, že má cenu rozjíždět proces právní cestou? Podle mne je absurdní, aby banka neposkytla hypotéku 4 mil. jen proto, že nedokonalý tvor člověk využil dle zákona svého práva a odstoupil od smlouvy. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, co přesně Vám Profi Credit nechal do registrů zapsat. Odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dní by určitě získání hypotéky nebránilo. Pokud Vám tam ale bezdůvodně zapsali např. pozdní splátku, pak by už hypotéka mohla být v ohrožení.

Banka poskytující hypotéku se musí řídit záznamy v registrech (neuspějete s argumenty, že se Vám nebankovka mstila a zapsala Vám tam něco horšího než se stalo). V takovém případě je třeba se domáhat právní cestou svých práv a žádat po Profi Credit výmaz chybného záznamu soudní cestou.