Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8193, Hypotéka a odpočet úroků na dani

Hypotéka a odpočet úroků na dani, Daně

3.12.2019 Daně

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na odpočet úroků z HYPO v daňovém přiznání. S přítelem máme od začátku tohoto roku sjednaný společný hypoteční úvěr na rekonstrukci domu, zatím jenom splácíme úroky, tím pádem bychom si rádi uplatnili odpočet. Ovšem majitelem domu jsem pouze já, nejsme sezdáni, ani jeden v daném domě nemáme trvalé bydliště a žijeme zde jen chvíli, do té doby jsme domácnost nesdíleli. Já jsem student bez zdanitelných příjmů. Zákonné podmínky pro odpočet jsem si přečetla, vím že je zde podmínka doložení LV z katastru, ale přesto by mě zajímalo, zda existuje nějaká možnost, aby si přítel odpočet reálně uplatnil. Děkuji

Dobrý den,

zatímco trvalé bydliště zákonem vyžadované není (stačí nemovitost užívat k uspokojování vlastních bytových potřeb bez nutnosti mít na dané adrese trvalé bydliště), vlastnit nemovitost a být psaný v úvěrové smlouvě třeba je.