Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9441, Hypotéka a odstoupení od smlouvy

Jak odstoupit od hypoteční smlouvy po uplynutí lhůty?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, pred 3 dny jsem podepsala hypotecni smlouvu. Rada bych odstoupila od smlouvy a to ve lhute 14 dnu. Ale ve smlouve pisi: Dalsi prava dluznika: Pocinaje dnem podpisu tohoto dokumentu mate 14 dni na rozmysleni toho, zda se zavazete vzit uver, pricemz nemate pravo na odstoupeni. Predpokladam, ze asi nemohu. Bohuzel muj pravnik me na to neupozornil. Dekuji

Dobrý den,

ze zákona máte nárok na odstoupení od úvěrové smlouvy do 14 dnů od podpisu, nejedná-li se o úvěr na bydlení. Ve Vámi uvedené větě se pravděpodobně jedná o překlep, neboť i z první části věty plyne, že máte 14 dnů na rozmyšlenou.