Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11325, Hypotéka a prodloužení splatnosti

Hypotéka a prodloužení splatnosti, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám hypotéku 12 let (celková splatnost 30 let, tedy zbývá 18 let). Na hypotéku mám 2 byty. Jeden byt chci z hypotéky vyvázat. S bankou už jsem domluvena a druhý byt zůstává v zástavě. Chtěla jsem prodloužit lhůtu z 18 let na 25-30 let (důvod - byt bude v pronajmu a nechci přidávat svoje peníze). Banka mně sdělila, že automaticky budu mít záznam v rejstříku dlužníku (se splátkami nemám problém). A teď nevím - vyplatí se to nebo ne?

Dobrý den,

Vaše úvaha "byt pronajmout, snížit splátky, prodloužit splatnost a splátky hypotéky financovat pouze výnosem z nájmu" je správná, dosáhnete tím vyššího zhodnocení investovaných vlastních peněz (ROE).

ROE = roční výnos/investované vlastní peníze; váš roční výnos je roční úmor dluhu

Negativní záznam v rejstříku dlužníků se určitě nevyplatí, doporučuji jiné řešení - refinancování hypotéky u konkurence. U nové banky si sjednáte zcela nové podmínky (delší dobu splatnosti, ručení pouze jedním bytem, nižší úrokovou sazbu, atd.) a tímto novým úvěrem splatíte současnou hypotéku. Dosáhnete tak ještě lepšího výsledku bez negativního záznamu do registrů. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a v případě zájmu Vám refinancování hypotéky zajistí zdarma na klíč (abyste s tím neměl vůbec žádné starosti).