Jak refinancovat hypotéku před koncem fixace a vyhnout se pokutě?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, fixace mi konci az za 14 let. Diky situaci na trhu se da predpokladat ze razantne spadnou sazby hypotek. Chci se zeptat zda mohu refinancovat u jine banky a ktera banka refinancuje hypoteku bez nutnosti mnoho let splacet u nynejsi banky. Hrozi pokuta u me soucasne banky, kdyz si hypo prevedu k jine bance mnoho let pred koncem fixace? Dekuji

Dobrý den,

hypotéku můžete refinancovat u konkurence kdykoliv, nicméně za refinancování mimo výročí fixace Vám současná banka naúčtuje smluvní pokutu. Byla-li úvěrová smlouva podepsána (nebo hypotéka refixována) po 12/2016, pak po 12 řádně uhrazených splátkách je sankce omezena na max. 1% z výše úvěru (max. 50 000 Kč) a musí se jednat o tzv. účelně vynaložené náklady. Kontaktujte naše hypoteční poradce, vše s Vámi detailně probereme a navrhneme nejlepší způsob refinancování s ohledem na minimalizaci pokuty.