Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13082, Hypotéka a úvěr ze stavebního spoření

Jak získat prostředky ze stavebního spoření pro hypotéku? Poradíme vám 3 možnosti!

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, rád bych si vzal v brzké době hypotéku, ale bohužel mám část prostředků blokovanou na stavebním spoření, kde spořím něco přes tři roky. Poradíte mi prosím, jak se k těm prostředkům nejlépe dostat? Napadají mě tři možnosti: 1) Vzít si hned teď úvěr ze stavebního spoření a obratem ho stavební spořitelně splatit (nevím ale, jestli je takové okamžité splacení možné). 2) Počkat si, až budu mít podepsanou rezervační smlouvu na byt a pak si zajít zároveň do banky pro hypotéku a do stavení spořitelny pro úvěr. Mám ale trochu strach, jestli by jedna z těchto institucí neměla problém s tím, že si sjednávám dva úvěry, což by bylo hodně nepříjemné, protože bych přišel o rezervační poplatek. 3) Vypovědět stavební spoření raději předčasně i za tu cenu, že bych přišel o cca 15 tisíc na úrocích a státní podpoře. Moc děkuji za radu!

Dobrý den,

banka Vám může půjčit na hypotéku max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Zbylých 10-20% je třeba financovat z vlastních zdrojů (není možné si na to půjčit jinde) nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Pokud se bez úspor ze stavebního spoření neobejdete, jediným řešením bude stavební spoření předčasně vypovědět (pozor - stavební spořitelny mají na výplatu peněz 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém podáte výpověď).