Jak získat vlastní zdroje pro hypotéku a jaké jsou podmínky? A bude nutné dokládat současné příjmy při čerpání hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych se zeptala na informaci k vlastním zdrojům u hypotéky. Jako podmínku k čerpání musím prokázat vlastní zdroje, popř. dar od rodiny. Vzhledem k tomu, že má rodina žádnými vyššími příjmy nedisponuje, je možné, aby mi peníze daroval např. kamarád? Částku z vlastních peněz jsem již použila na rezervační poplatek. Dovolím si ještě jednu otázku. Hypotéka mi byla schválena minulý rok s čerpáním do roku 2023 (dům je ve výstavbě). Od té doby se mi lehce snížily příjmy, které ale nemají vliv na mou platební schopnost. Nebude probíhat opětovně dokládání příjmů ze současné doby? Předem moc děkuji za zodpovězení mých dotazů. S pozdravem

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Musíte tak mí našetřeno 10-20% nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Vlastní zdroje mohou být darem od rodiny či kamaráda, ale nemělo by se jednat o další půjčku. Příjmy se po podpisu úvěrové smlouvy znovu před čerpáním nedokládají.