Hypotéka a zástavní smlouva, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kupuji s přítelkyní byt do podílového vlastnictví (já 6/7, ona 1/7 - takto to máme stanoveno v kupní smlouvě). Hypotéku mám na sebe jen já, banka s tím souhlasila. Od banky jsem dostal k podpisu úvěrovou smlouvu a zástavní smlouvy, kde jako klient figuruji jen já, přičemž je tam zákaz zcizení a zatížení. Nebude mít katastr problém s tím, že zástavní smlouva je jen na mě, ale vlastnický podíl bude i na přítelkyni? V bance mi řekli, že katastr zapisuje vklad vlastnictví na základě návrhu podle kupní smlouvy a pokud jsem jako klient banky "majoritní" vlastník, tak nebude se zápisem podílu problém. Dá se na to spolehnout? Nerad bych, aby nám katastr vkladové řízení stopl a chtěl přepracovat smlouvy. Mockrát děkuji za pomoc.

Dobrý den,

účastníkem smlouvy o zástavě bývají často i neklienti banky (např. předchozí majitel nemovitosti, neboť majitelem nemovitosti v době podání návrhu na vklad zástavního práva je stále prodávající a kupující bývá uváděn pouze jako budoucí vlastník). Zástava tak bude pravděpodobně zapsána ještě před zanesením vlastnického práva kupujícího, tedy na základě souhlasu prodávajícího.