Hypotéka a záznam v BRKI, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych v následujícím roce žádala o hypotéku. Nechala jsem si pro jistotu zaslat výkaz z BRKI a NRKI a objevil se mi tam záznam z letošního května "Povolený debet na BÚ" ve výši 1 200 Kč. Bylo to z účtu, který jsem již nepoužívala, ještě do loňského roku byl bez poplatků (studentský), ale letos už si z účtu strhli poplatky za vedení, a proto mi zde naskákal "dluh". Bohužel se ke mně informace dostala až pozdě - 61 dnů po splatnosti. Bude prosím takovýto záznam problémem při žádosti o hypotéku? Předem děkuji a hezký den.

Dobrý den,

nejedná se o zásadní prohřešek, nicméně velmi pravděpodobně Vám to sníží bonitu (nemusíte dosáhnout na nejlepší podmínky). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce a vše s nimi konzultovat. Nevyužívané účty doporučuji rušit (právě z důvodu kumulace poplatků a pádu do nepovoleného debetu).