Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10540, Hypotéka a záznamy v registrech

Jak zlepšit bonitu a získat úvěr na pře-úvěrování po problémech s Bankovním a nebankovním registrem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, minulý rok jsme kupovali pozemek na stavbu RD. Jelikož jsme vyšli ze špatnou bonitou v BRKI (údajně za pozdní platby), úvěr byl poskytnut mé sestře a za rok se měl úvěr pře-úvěrovat na nás. Chtěli jsme vystavět a především pře-úvěrovat poskytnutý úvěr na nás. Dostali jsme vyjádření od banky, že naší žádost nemůžou vyhovět z důvodu záznamů v Bankovním a nebankovním registru. Jsme oba pracující, 2 vyživované děti, já mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, s čistým měsíčním příjmem kolem 31 000 Kč, manžel kolem 20 000 Kč. Zřejmě šlo o nějaké malé platby, které nebyly řádně placené v termínu. Dá se s tím něco dělat? Je nějaké řešení? V databázi můžeme být i 4 roky? Děkuji. za odpověď.

Dobrý den,

banky mohou hypotéku poskytnout jen bonitním klientům, kteří v posledních 4-5 letech řádně plnili všechny své závazky (řádně spláceli půjčky a nemají negativní záznamy v BRKI/NRKI). Pokud banka v registrech vidí, že jste nebyli schopni řádně a včas splácet ani malé částky, neposkytne Vám vyšší úvěr (hypotéku). Jediným řešením je řádně a včas hradit všechny své závazky. Banky přihlížejí k záznamům v registrech mladším 4-5 let.