Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15627, Hypotéka a záznamy v registrech

Kdy mohu žádat o hypotéku po splacení půjček a jaká je šance na schválení?

Sjednejte si hypotéku online
18.10.2021 Hypoteční poradna

Dobrý den, kdy nejdříve mohu žádat o hypotéku když, jsem měl půjčky, nějaké po splatnosti (nikdy jsem nebyl v exekuci nebo insolvenci) a všechno co jsem měl mám řádné zaplacené. Od všeho mám potvrzení o bezdlužnosti, mám odvolané souhlasy o zpracovaní os.údajů atd. Kdy nejdříve mohu žádat o hypotéku a jestli vůbec mi jí schválí? Podle registru nikde nic nedlužím ani jedinou korunu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, jak staré a vážné prohřešky jste měl. Menší prohřešek starý 3 a více let nebude překážkou v získání hypotéky, mladší prohřešek většího rozsahu (např. opakované pozdní platby) Vám cestu k hypotečnímu úvěru více zkomplikují. Obecně banky zkoumají úvěrovou historii mladší 4-5 let.