Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14757, Hypotéka a změna zaměstnavatele

Můžu žádat o hypotéku v nové práci po pár měsících?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, přemýšlím o změně práce. V současné práci jsem 5 let. Někdy v lednu 2022 bych chtěl žádat o hypotéku v Hypoteční bance. Měla by banka problém s tím, že jsem v nové práci jen pár měsíců? Je asi dobré být již po zkušební době, že? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku nezískáte během zkušební doby a výpovědní lhůty. Chcete-li žádat o hypotéku v lednu 2022, podejte výpověď do konce července (výpovědní lhůta 2 měsíce a 3 měsíce zkušebka) nebo změnu zaměstnavatele odložte na rok 2022 po podpisu úvěrové smlouvy. Být v nové práci jen pár měsíců nevadí, ale více bodů při skóringu získají zaměstnanci s delší historií (u jinak bonitního klienta v tom nebude rozdíl).